سنسور اعلام حریق

سیستم اعلام حریق تحت شبکه

سنسور اعلام حریق

سنسور اعلام حریق مجموعه ای از تجهیزات حسگر های بصری و حسگر های صوتی است که به طور هوشمند حضور دود، مونوکسید کربن و آتش سوزی را اعلام می کنند و از آتش سوزی در مقیاس بزرگ جلوگیری می کنند.
برای آلارم های سیستم اطفای حریق بسته  اعلام آتش به صورت صوتی، نوری یا فرکانسی در دسترس هستند و قیمت های متفاوتی دارند. حسگر زنگ خطر آتش سوزی یکی از مهم ترین تجهیزات ایمنی در کاهش آسیب های مالی و جانی ناشی از آتش سوزی است. امروزه حسگر زنگ خطر آتش انواع مختلفی دارد.
سنسور اعلام حریق

سنسور اعلام حریق

سیستم اعلام حریق

تا سال های اخیر حوادث مربوط به گاز گرفتگی ، آتش سوزی و خفگی ناشی از دود به شدت قربانی و تلفات داده است، به همین دلیل بسیاری از کارشناسان تصمیم گرفتند سنسور اعلام حریق را اختراع کنند و موفق شدند با موفقیت بر تولید این محصول غلبه کنند. امروزه انواع زیادی از حسگرهای زنگ خطر آتش سوزی (سنسور اعلام حریق ) در بازار در دسترس هستند و در مدل های جدید تر حسگر های مدرن و با کیفیت بالا تری  دارند.
سنسور اعلام حریق

سنسور اعلام حریق

کاربرد سیستم

معمولاً یک سیستم با سنسور اعلام حریق مجهز به دود، آتش سوزی، گاز و آشکار ساز گرما است و از طریق فلاش و اعلان ها وضعیت اضطراری در محیط را اعلام می کند و از خطرات زندگی و خطرات مالی ناشی از این رویداد جلوگیری می کند.
معمولاً سیستم های اعلام آتش در مکان های عمومی پرجمعیت مانند مجتمع های مسکونی و اداری، آپارتمان ها، ساختمان های صنعتی، هتل ها و خوابگاه ها نصب می شوند و تا حد امکان از آسیب های مالی و جانی جلوگیری می کنند.
سنسور اعلام حریق

Fire alarm sensor

کنترل پنل اعلام آتش

سنسور اعلام حریق : این قسمت یکی از اجزای اصلی و بسیار مهم سیستم و سنسور زنگ خطر آتش سوزی است و یک کنترل کننده عمومی برای تنظیم ورودی ها، پردازش آن ها و خروجی سیستم به عنوان هشدار دهنده است.

منابع تغذیه در سیستم اعلام آتش :

این سیستم دارای دو منبع تغذیه اولیه و ثانویه هستند که نوع اولیه آن منبع ولتاژ و نوع ثانویه یا پشتیبانی از یک منبع مولد یا باتری اسیدی است که در صورت وجود هرگونه مشکل در منبع اولیه، قادر به پشتیبانی از دستگاه بوده و نقش بسیار مهمی در موارد لازم خواهد داشت.
دستگاه های گیرنده یا بوت این دستگاه نیز در فرم های خودکار یا خودکار و دستی در ساختار سیستم گنجانیده می شوند و انواع خودکار آن ها پیچیدگی و ظرفیت بیشتری دارند.
انواع دستی این دستگاه ها نیاز به تعامل فیزیکی دارند و با کشیدن اهرم هشدار دهنده فعال می شوند، بر خلاف نوع خودکار این دستگاه ها مجهز به سیستم ها و حسگرهای هوش مصنوعی پیشرفته هستند و در مقابل عمل کننده های مختلف تخصص دارند و فعالیت میکنند.
توصیه می شود با مشاوران شرکت های خدمات اطفاب حریق مانند نارپوش، برای سفارش، تهیه و خرید حسگرهای زنگ خطر آتش سوزی در مدل های مختلف مشورت شود و بسته به محیط و نیاز خود بهترین انتخاب ها را داشته باشید.
سنسور اعلام حریق

سیم کشی سیستم:

سنسور اعلام حریق: دو مسیز سیم کشی برای آشکار ساز ها مورد نیاز است. یک سیم کشی آن ها را به برق شهر متصل می کند و دیگری آن ها را بر روی کنترل پنل نصب می کند.
آشکار ساز های اعلام حریق دارای پل های مثبت و منفی هستند و می توانند در هر نقطه ای از مدار (اول، آخر و متوسط) قرار گیرند. آشکار ساز ها باید به طور توالی قرار داده شوند. سیم کشی آنها موازی است و ما مقاومت را در انتهای خط در پایه آخرین آشکار ساز نصب می کنیم.
مطالب تصادفی :  سیستم اعلام حریق هوشمند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.