سیستم اعلام حریق هوشمند

سیستم اعلام حریق هوشمند

سیستم اعلام حریق هوشمند

سیستم اعلام حریق هوشمند : اگر می توانید نظر خود را در مورد پیشرفت تکنولوژی بیان کنید، آیا شما از آن نوع فردی هستید که همیشه معتقد هستید که اوضاع فعلی  الان بهتر از  روزهای قدیمی است و پیشرفت تکنولوژیک یکی از پدیده های خوشایندی است که زندگی ها را تحت تاثیر مثبت قرار داده است؟
یا شما یکی از افرادی هستید که همواره از این موضوع استقبال کرده و سعی کرده با فناوری های نو و نو ظهور بشناسد؟
اگر در دسته دوم قرار داشته باشید، می توانید بگویید که مناسب ترین موقعیت را انتخاب کرده اید، چرا که فناوری و همراهی با آن مفید ترین کاری است که می توان برای بهره گیری از بهبود سبک زندگی انجام داد.
سیستم اعلام حریق هوشمند

سیستم اعلام حریق هوشمند

اما اگر شما با تکنولوژی هم گام نیستید و از آن دسته هستید که  فکر می کنید احتمالا بدون پیشرفت های چند دهه اخیر زندگی بهتری داشته اید، باید بگوییم که کمی ناعادلانه به آن فکر می کنید.
علاوه بر تغییرات متفاوتی که فناوری های پیشرفته در زندگی ما ایجاد کرده اند، در بسیاری از موقعیت ها ما را نیز از خطرات گاهی مرگبار نجات داده اند.
نمونه های زیادی از این موضوع وجود دارد، اما اگر بخواهیم مثالی در ارتباط با متن ارائه دهیم، سیستم اعلام حریق هوشمند بهترین نمونه هستند،
زیرا پیشرفت های تکنولوژیکی کمک های غیرقابل انکاری در بهبود زندگی و خطرات موجود برای مردم کرده است که در گذشته می توانست به راحتی باعث مرگ یا (در بهترین حالت) از دست دادن خانه ها و سرمایه های مردم شود.
سیستم اعلام حریق هوشمند

سیستم اعلام حریق هوشمند

امروزه با کمک سیستم های زنگ خطر آتش سوزی (به ویژه سیستم های هوشمند زنگ خطر آتش سوزی) خسارات مقابل  آن به طور گسترده ای کنترل می شود و میزان آسیب هایی که می توانست ایجاد شود را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

تفاوت سیستم اعلام حریق هوشمند و سیستم اعلام حریق

برای بررسی این موضوع ابتدا باید انواع سیستم های زنگ خطر آتش سوزی را بدانیم، و سپس نوع سیستم اعلام حریق هوشمند و زنگ خطر آتش سوزی عادی  را بررسی کنیم. سیستم های اعلام آتش بر اساس عوامل متعددی طبقه بندی می شوند.
آن ها در مورد سطح حفاظت و نحوه اطلاع رسانی به آنها به دسته های مختلف تقسیم می شوند. سطح محافظت  در اصل مشخص می‌کند ما چه انتظاری از سیستم زنگ خطر آتش سوزی مورد نظرمان داریم!
سیستم اعلام حریق هوشمند

سیستم اعلام حریق هوشمند

آیا ما می خواهیم از جان ها محافظت کنیم یا برای محافظت از دارایی هایمان در برابر تهدید آتش کافی است؟
ما باید بدانیم که هدف ما از پرداخت هزینه برای خرید و نصب یک سیستم زنگ خطر آتش سوزی، برای انتخاب بهترین گزینه با توجه به نیازهای ما است، اگر چه بسیاری از سیستم های زنگ آتش این نیازها را برآورده می کند.

نحوه عملکرد سیستم هوشمند:

سیستم اعلام حریق هوشمند : سیستم هوشمند اعلام آتش یکی از سیستم های زنگ خطر آتش سوزی مرکزی است که از مرکز فرمان میگیرد. رایج ترین انواع سیستم های زنگ خطر آتش مرکزی که در حال حاضر در حال استفاده هستند، سیستم های معمول و سیستم های متعارف یا ادرس پذیر خطاب شده اند.
در حالی که هر دو سیستم  مرکزی هستند، بنابراین خطر را تشخیص می دهند، و آن را به کنترل پنل مرکزی گزارش می دهند.
سیستم اعلام حریق هوشمند
اما تفاوت در این است که سیستم های آدرس پذیر طراحی شده اند تا به هر جزء، آدرس جداگانه و منحصر به فرد اختصاص داده شوند، چرا که کشف دقیقاً چه دستگاهی فعال شده و انتقال پیام خطر آتش سوزی بسیار آسان تر است.
با این روش پیدا کردن محل آتش سوزی ،محل دقیق آتش سوزی سریع تر پیدا و عملیات آن انجام می شود. این ویژگی تاثیر قابل توجهی در پیشگیری از آسیب های سنگین خواهد داشت.
مطالب تصادفی :  برند اعلام حریق

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.