چه قدر با خدمات مشاوره آتش‌نشانی آشنایی دارید؟

خدمات مشاوره آتش‌نشانی

خدمات مشاوره آتش‌نشانی

برخی از خدمات مشاوره آتش‌نشانی که خدمت مشتریان ارائه می‌شود؛ در ادامه آمده است:

1.تشکیل پرونده و هماهنگی امور اداری مربوطه در سازمان آتش‌نشانی (این مورد نیاز به وکالت کاری کارفرما به مشاور آتش‌نشانی دارد)

2.انجام محاسبات و طراحی سیستم ها (اعلام و اطفا حریق) و آماده سازی نقشه‌ها

3.شرکت و حضور مشاور به عنوان نماینده کارفرما در جلسات حل اختلاف و تکنیکی در سازمان آتش‌نشانی

4.طراحی و انتخاب سیستم فشار مثبت راه پله‌ها، تهویه پارکینگ، سیستم برق اضطرای و …

5.نظارت بر اجرای سیستم های ذکر شده و بررسی و تست آنها

6.نظارت بر خرید تجهیزات و اجناس مورد نیاز، طبق قوانین سازمان آتش‌نشانی

7.تست و بررسی تجهیزات

8.اخذ تاییدیه سازمان آتش‌نشانی

شرکت مشاوره آتش نشانی

شرکت مشاور آتش‌نشانی، شرکت های فنی و مهندسی هستند که از سوی سازمان آتش‌نشانی بررسی شده و مورد تایید قرار گرفته اند و انواع خدمات مشاوره آتش‌نشانی را ارائه می‌دهند.
تاییدیه یک شرکت مشاور آتش‌نشانی از طریق ورود به وندور لیست آتش‌نشانی انجام می‌­شود.

وندور لیست آتش‌نشانی

وندور لیست آتش نشانی

وندور لیست سازمان آتش‌نشانی، لیستی از شرکت های مورد تائید جهت دریافت تائیدیه ایمنی و اخذ پایان کار آتش‌نشانی است که در سایت رسمی سازمان آتش‌نشانی منتشر می‌شود.

درخواست بازدید از محل و صدور مجوز ایمنی برای ساختمان ها (با انواع کاربری) فقط و فقط از طریق این شرکت ها قابل ارسال و پیگیری است.

وظیفه شرکت مشاوره آتش نشانی چیست

برخی از وظایف شرکت مشاوره آتش‌نشانی:

  • انواع خدمات مشاوره آتش‌نشانی، نظارت، پیگیری و اخذ تاییدیه سازمان آتش نشانی
  • طراحی و اجرای سیستم های اعلام و اطفاء حریق صنعتی و ساختمانی
  • طراحی و اجرای سیستم اطفاء حریق گاز کربن دی اکسید و FM200
  • طراحی و اجرای سیستم اطفاء حریق مخازن سوخت
  • طراحی و اجرای سیستم اگزاست فن
  • طراحی سیستم های اطفاء حریق اسپرینکلر، فوم و اعلام حریق F&G
  • نگهداری و تعمیر سیستم های آتش‌نشانی ساختمانی

حفاظت در برابر حریق

مشاور آتش نشانی

مشاور آتش‌نشانی، شغل بسیار حساس و با اهمیتی است که نقش بسیار مهمی در افزایش سطح ایمنی ساختمان‌های شهر و حفاظت از جان و مال افراد دارد.

ما انسان‌ها همواره در هنگام تصمیم‌گیری‌های حیاتی زندگی خود به راهنمایی و مشاوره افراد با تجربه و خبره نیاز داریم.

اما در موضوعات تخصصی این نیاز خیلی بیشتر احساس می‌شود و هنگامی که موضوع حفاظت از جان و مال افراد در میان باشد صلاحیت و متخصص بودن فرد مشاوره دهنده بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

نحوه انتخاب مشاور آتش‌نشانی

سازمان آتش‌نشانی برای تمامی استان‌های کشور ، لیستی از شرکت‎‌های متخصص را ارائه داده که مورد تایید این سازمان بوده و صلاحیت فعالیت و ارائه خدماتی همچون مشاوره و مهندسی، تامین تجهیزات و ساخت در حوزه‌ی ایمنی و آتش‌نشانی را دارا هستند.

مشاوره، طراحی، اجرای صحیح سیستم‌های آتش‌نشانی، نظارت، اخذ تاییدیه نهایی آتش‌نشانی و رعایت نکات ایمنی، همگی خدماتی هستند که مشاورهای آتش‌نشانی تمامی استان‌ها، با توجه به نیاز متقاضیان به آنها ارائه خواهند داد.

حالا دیگر برعهده‌ی شما متقاضیان گرامی است تا بعد از بررسی رزومه و سوابق، گواهینامه‌ها و مجوزها، بهترین گزینه را برای دریافت خدمات مشاوره آتش‌نشانی و دیگر خدمات ایمنی انتخاب نمایید.

قیمت مشاوره آتش نشانی

سازمان آتش‌نشانی در این خصوص لیستی به روز از نرخ خدمات مشاوره آتش‌نشانی، طراحی و اخذ تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی را که مطابق مصوبه هیئت مدیره انجمن صنفی ایمنی و مهندسی حریق محاسبه شده است، برای هر ساختمان‌ با هر کاربری،‌ ارائه داده است.

با توجه به متفاوت بودن متراژ ساختمان‌ها و کاربری‌ها، جهت اطلاع از قیمت به روز و دقیق، می‌توانید با شرکت مشاور مورد نطرتان و کارشناسان آن در ارتباط باشید.

تاییدیه آتش‌نشانی

تاییدیه آتش‌نشانی، نوعی گواهی است که در صورت اجرای صحیح سیستم های ایمنی در محل مورد نظر، صادر می‌شود و برای اموری همچون اخذ پایان کار ساختمان و یا تمدید مجوز واحد صنفی مربوطه به آن نیاز داریم.

اخذ تاییدیه آتش‌‎نشانی

اخذ تاییدیه آتش‌نشانی

بعد از دریافت خدمات مشاوره آتش‌نشانی و اجرای صحیح دستورالعمل های سازمان آتش‌نشانی، بازدید از ساختمان در دستور کار قسمت معاونت پیشگیری سازمان آتش‌نشانی قرار میگیرد و کارشناسان مربوطه پاسخ نهایی خود را به شرکت مشاور اعلام می‌کنند.

با این تاییدیه، سازمان آتش‌نشانی اعلام می‌کند که ساختمان شما، از لحاظ ایمنی مورد تایید قرار گرفته است و می‌توانید برای دریافت پایان کار ساختمان اقدام کنید.

سخن نهایی:

دریافت خدمات مشاوره آتش‌نشانی هنگام ساخت بناها، بسیار ضروری و با اهمیت است زیرا در صورت عدم رعایت اصولی دستورالعمل های لازم که ناشی از بی توجهی به خدمات مشاوره آتش‌نشانی است؛ برای ساختمان شما تاییدیه آتش‌نشانی صادر نمی‌شود و همین موضوع باعث می‌شود شما قادر به دریافت پایان کار برای ساختمان خود نباشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *