شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق

شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق

شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق

شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق همواره سعی بر این دارند تا شما عزیزان را از حوادث غیر منتظره ای مانند آتش محافظت کنند. جهت دریافت مشاوره و نصب سیستم اطفا حریق در محل کار یا سکونت و یا انبار خود میتوانید با کارشناسان ما در شرکت نارپوش تماس حاصل فرمایید.

یکی از تجهیزات مهم اطفا حریق نازل آتش نشانی است در این مقاله سعی برا این داریم تا انواع و ویژگی های نازل آتش نشانی را بررسی کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق

یک نازل آتش وسیله ای برای تولید و هدایت جریانی از آب، کف، پودر یا دیگر خاموش کننده های آتش است. ساده ترین نوع، یک نازل لوله ای یا تک حالته است که پیوست پایانه ای دارد و جریان را تنظیم می کند.
شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریقنازل های شلنگ آتش می توانند جریان های باریک یا پراکنده ای تولید کنند که می تواند باعث توقف جریان بدون قطع منبع تغذیه شود.
جریان فوم از محلول ۱ تا ۶٪ مواد فوم در آب به دست می آید.
محلول توسط یک اتصال نازل در یک قسمت پراکنده می شود، جایی که قطره ها با هوای آزاد شده توسط نیروی جریان مخلوط می شوند.
خروجی نازل شلنگ آتش بین ۱ تا ۲۰۰ کیلوگرم در ثانیه خاموش کننده آتش متفاوت است. تمایز بین نازل دستی (با خروجی کمتر از 13 کیلوگرم در ثانیه) و جک nozzles.
نازل هایی که جک دارند ممکن است ثابت شوند، مثلاً به سقف یک وسیله نقلیه، عرشه  متصل شوند، یا ممکن است توسط برخی خودروها یا با دست حمل شود.
از نازل دستی در موتورهای آتش نشانی، پمپ های موتوری و ایستگاه های شلنگ داخل ساختمان ها استفاده می شود.شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق

نازل های ساده

این نوع از نازل از آلومینیوم، فولاد، برنج و حتی پلاستیک ساخته شده است.شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق
ساده  ها تنها یک دستگیره کنترلی برای دو حالت ۰ و ۱ یا باز و بسته دارند که می تواند جریان آب را روشن و خاموش کند. اندازه این نوع از nozzles از “1/2 به” 1/2 1 است.

نازل آتش سه حالتهشرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق

این نوع از نازل ها از آلومینیوم، فولاد، برنج و حتی پلاستیک ساخته شده اند.شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق
نازل سه حالتی علاوه بر ویژگی باز و بسته شدن جریان آب، به اپراتور این امکان را می دهد که نوع اسپری آب را به صورت جت یا پودر انتخاب کند، این نوع از نازل ها بیشتر در کامیون های آتش نشانی، سایت های نفتی و مراکزی که دارای سیستم خاموش کننده آب متحرک هستند استفاده می شوند.
این نوع از nozzle دارای محدوده اندازه از “1/2 به” 1/2 2.شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق

نازل تفنگی

این نوع از nozzles از آلومینیوم، فولاد، برنج ساخته شده است.شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق
اما به دلیل تحمل فشار بالا از مواد مقاوم در سر و نازل برای اتصال به شلنگ جریان اصلی استفاده می شود.شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریق
شرکت های فروش تجهیزات اعلام حریقنازل تفنگی یا به اصطلاح توربو نازل علاوه بر ویژگی باز و بسته شدن جریان آب و امکان انتخاب نوع اسپری آب در جت یا پودر، به اپراتور این امکان را می دهد که قطر ذرات را تنظیم کند، به همین دلیل در هنگام استفاده، قطرات آب با ذرات کوچکتر از پازل بیرون می آیند، که زودتر در برابر آتش به بخار آب تبدیل می شود و تأثیر بیشتری بر آتش خواهد داشت.
همچنین به دلیل قطر ذرات کوچکتر، اکسیژن را در هنگام قرار گرفتن در معرض آتش سریع تر جذب می کنند، و همچنین آتش را سریع تر خنک می کنند.
این نوع از nozzle دارای محدوده اندازه از “1/2 به” 1/2 2.
مطالب تصادفی :  شرکت اطفا حریق ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.