لیست تجهیزات آتش نشانی

در این مقاله سعی بر این داریم تا به شما عزیزان لیست تجهیزات آتش نشانی را معرفی کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

تجهیزات آتش نشانی چیست؟

تجهیزات آتش نشانی اشاره به تمام تجهیزات و دستگاه هایی که برای جلوگیری از یک حادثه ایجاد شده است.لیست تجهیزات آتش نشانی
بنابراین استفاده از تجهیزات آتش نشانی در خانه و محل کار می تواند در کاهش آسیب های ناشی از آن مؤثر باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد طبقه بندی کلی تجهیزات آتش نشانی و کاربردهای هر یک از آنها صحبت کنیم.
تجهیزات ایمنی را در چه مکان هایی رویت می کنید؟لیست تجهیزات آتش نشانی
چه ابزاری می تواند در صورت حادثه به شما کمک کند تا میزان آسیب های ناشی از آن کاهش پیدا کند؟
تجهیزات آتش نشانی برای ساختمان های اداری و مسکونی، وسایل شخصی، تجهیزات آتش نشانی مراکز آتش نشانی استفاده می شود.

لیست تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی ساختمانی

اگر کمی به محیط کاری خود توجه کنید، تجهیزات آتش نشانی مورد استفاده در ساختمان را خواهید دید که توسط نیروهای متخصص زیر نظر تیپ آتش نشانی برای افزایش عامل ایمنی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است.لیست تجهیزات آتش نشانی
خاموش کننده های آتش بسته به اینکه محیط کار شما چقدر خطرناک است می توانند متفاوت باشند. رایج ترین تجهیزات آتش نشانی مورد استفاده در ساختمان ها، سیستم زنگ خطر آتش سوزی، سیستم خاموش کننده آتش، شیر و شلنگ آب است.

سیستم اعلام آتش

این سیستم یکی از مهم ترین تجهیزات آتش نشانی است که امروزه در تمام ساختمان های تازه ساخته شده مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه بر روی سقف ساختمان قرار می گیرد.
هنگامی که یک ساختمان آتش می گیرد، سیستم نشانه های آتش مانند دود، نور، گرما را تشخیص می دهد و شروع به صدا درآوردن زنگ خطر می کند. به ساکنان با نور و صدا هشدار داده می شوند تا بتونند ساختمان را به موقع تخلیه کنند یا عملیات آتش نشانی انجام دهند. از سوی دیگر این سیستم به ایستگاه های آتش نشانی متصل است و همچنین خطر را برای نزدیک ترین مرکز اعلام می کند.
در سراسر جهان، سیستم خاموش کننده آتش یکی از پر استفاده ترین تجهیزات آتش نشانی است و جایگاه بسیار بزرگی را برای خود ایجاد کرده است. این دستگاه تا زمان ورود آتش نشانان مسئول خاموش کردن آتش سوزی است.لیست تجهیزات آتش نشانی
دستگاه نسبت به یک دما حساس است و اگر دمای محیط از استاندارد فراتر رود، خاموش کننده آتش یا سیستم آب پاش شروع به پاشیدن آب و خفه کردن آتش می کند.
رنگ این دستگاه نارنجی و قرمز است تا تحت هر شرایطی قابل مشاهده باشد. این دستگاه می تواند به شما در کنترل آتش تا رسیدن تیپ آتش نشانی و جلوگیری از تلفات مالی و حتی انسانی کمک کند.
شما باید خاموش کننده های آتش سوزی را در پارکینگ های ساختمان ها یا در خیابان های شهر دیده باشید. این شیرها زمانی می توانند بسیار مفید باشند که حادثه ای رخ دهد.لیست تجهیزات آتش نشانی
اگر دقت کنید، در هر طبقه از ساختمان و در پله ها هوس های آتش نصب می شود و می تواند به کنترل آتش کمک کند.
زمانی که حادثه ای در شرایط اضطراری رخ می دهد، آرام ماندن  بسیار دشوار است.در آن لحظات تمام امید ما به آتش نشانان است حالا اگر تیپ آتش نشانی نمی توانست از خودش محافظت کند چه احساسی خواهیم داشت؟لیست تجهیزات آتش نشانی
لباس و تجهیزات آتش نشانی باید استاندارد باشد تا بتواند از آتش نشان مراقبت خوبی داشته باشد. لباس هایی که یک آتش نشان می پوشد بخشی از تجهیزات اوست که نقش مهمی در کاهش خطر دارد.
دستکش، کفش ایمنی، ماسک ، تمام لباس ها باید به استانداردهای تعریف شده طراحی و ساخته شوند.لیست تجهیزات آتش نشانی
لباس این افراد باید از گرما و مواد شیمیایی عایق شود، نباید باعث شود فرد احساس سنگینی کند و آتش نشان باید راحت باشد.
در مجموع سه نوع مرکز آتش نشانی وجود دارد: مراکز آتش نشانی، مراکز آتش نشانی و نجات، و مراکز پشتیبانی.
ایستگاه های آتش نشانی تنها برای خاموش کردن  آتش فعالیت می کنند. در نتیجه مردم، ماشین ها و مراکز به این منظور به تجهیزات آتش نشانی مجهز می شوند.لیست تجهیزات آتش نشانی
مراکز آتش نشانی، علاوه بر خاموش کردن آتش سوزی، نجات مردم از رویدادهایی مانند زلزله، سیل، سقوط آوار، سقوط مردم را نیز بر خود دارد.
بنابراین تجهیزات آتش نشانی این مراکز باید با هدف خاموش کردن آتش و نجات مردم ایجاد شود. اگر شدت حادثه زیاد باشد و نیروهای قبلی نتوانند آن را کنترل کنند، مراکز پشتیبانی اقدام خواهند کرد و با تجهیزات آتش نشانی بزرگتر و پیشرفته تر اقدام خواهند کرد.
تجهیزات آتش نشانی همیشه برای حفاظت از جان و اموال مردم استفاده می شود. بهتر است با تجهیز ساختمان ها گامی در جهت امن تر شدن برداریم.فروشگاه نار پوش فروشگاهی است  که در آن شما می توانید تمام تجهیزات آتش نشانی و لوازم با قیمت مناسب و کیفیت عالی خرید است.