کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور

(سیستم اطفاء حریق اتاق سرور-FM200و کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور) FM200 server room fire extinguishing system: ذخیره  اطلاعات و بقای عمر سازمان‌ها ، وابسته به اتاق سرور است که کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور بخشی از آن را تشکیل میدهد.

حوادثی مانند آتش سوزی، می تواند منجر به خسارت جانی و مالی  زیادی گردد. مواد اشتعال زا هر لحظه منتظر جرقه ایکوچک برای گسترش و فراگیر شدن هستند. بنابراین عقل حکم می کند از سیستم های هوشمند 24 ساعته برای پایش و نگهداری مراکز مهمی چون اتاق سرور و یا دیتاسنتر استفاده کرد.

سیستم اطفاء حریق اتاق سرور -FM200، بهترین انتخاب برای مدیریت اطفاء در مراکز می باشد. در این مقاله قصد داریم تا سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور -FM200  را بررسی کنیم با ما همراه باشید.(کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور)

کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور

درباره کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور بیشتر بدانیم

این سیستم نیز به عنوان HFC227ea شناخته شده و یک سیستم حفاظت از آتش است، که می تواند در عرض ۱۰ ثانیه آتش را شناسایی و بلافاصله آن را سرکوب نماید. تا چه حد امن است؟ این سیستم مهارکننده آتش به عنوان یک ترکیب فعال و یک سوخت در اسپری های پزشکی بکار گرفته شده است. از این رو می توان گفت که گاز FM200 با طراحی درست و اصولی بسیار امن است.(کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور)

تجهیزات آتش نشانی صنعتی

سیستم اطفائ حریق آیروسل متداولترین و کم هزینه ترین سیستم اطفائ حریق در اتاق های سرور و دیتا سنتر است در یک سیستم اطفای حریق ایروسل از کپسولهای با جرم مشخص آیروسل استفاده می شود که در فواصل تعیین شده در اتاق نصب شده و در صورت وقوع اتش سوزی فعال می شوند

فعال شدن کپسولهای ایروسل می تواند توسط سنسورهای دود و اتش و یا بهمراه پنل های مدیریت کننده اتش سوزی صورت پذیرد در هر صورت وجود سنسورهای دود و اتش در یک سیستم اعلام و یا اطفای حریق الزامی است

در سیستم اطفای حریق آیروسل متناسب با حجم اتاق بر حسب متر مکعب جرم ایروسل تعیین می شود که تقریبا بازای هر 10 متر مکعب 1 کیلو گرم  ماده آیروسل لازم است.(کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور). کپسولهای آیروسل نیاز به شارژ سالانه ندارند و در صورت انتشار در محل برای انسان مشکل سلامتی ایجاد نمی کنند و اثرات نامطلوب روی تجهیزات نمی گذارند.

این کپسولها در مدلهای سه بعدی و یک بعدی ساخته می شوند و با توجه به محل قرار گیری که اتاق سرور است و یا اتاق باطری و یا اتاق برق تعداد و سایز و نوع انها انتخاب میشود.(کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور نارپوش)

کپسول آتش نشانی FE36 ,اف ای ۳۶ اتاق سرور,fm200,اف ام ۲۰۰

انواع کپسولهای آتش نشانی هالوژن و اف ای ۳۶ , FE36, هالون,اف ام ۲۰۰,FM200, مخصوص اتاق سرور و اتاقهای بایگانی وجود دارند که میتوانید در این امر از نارپوش کمک گرفته و کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور خود را تهیه کنید.

FE36 کپسولی منحصر به فرد در اطفای حریق مراکز حساس و بسیار مهم

اف ای ۳۶ – اف ام ۲۰۰ – IG50 – IG55 – FE36 – fe36 – fm200

اف ای ۳۶

از این کپسول برای خاموش کردن حریق در مکان های حساس استفاده می شود و کاملا بی خطر است و هیچ گونه اثرخورندگی بر جای نمیگذارد.

 

نارپوش

کپسول ها در انواع دیواری و سقفی تولید میشوند . در بعضی از کپسول ها از ترکیبات گاز FE11 که نیز نوعی ترکیبات هالون هستند جهت خاموش کردن آتش استفاده می شود.(کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور)

مزایا

  • جایگزین مناسب جهت هالون ۱۳۰۱
  • غلظت طراحی ۷ درصد
  • فشار ذخیره سازی ۲۴ و ۴۲ بار
  • عایق جریان الکتریکی
  • عدم تاثیرات مخرب بر لایه ازون

موارد کاربردی

  • محل نگهداری تجهیزات مخابراتی
  • اتاق سرور و رایانش مرکزی
  • اتاق های مانیتورینگ و کنترل
  • مراکز آرشیو اسناد و مدارک و بایگانی ها
  • و….

شارژ و تست انواع کپسول های مخصوص اتاق سرور نظیر اف ای ۳۶ , اف ای ۱۱ ، با گاز دارای استاندارد جهانی UL و مورد تایید سازمان آتش نشانی کپسول های اف ای ۳۶ آتش نشانی مخصوص اتاق سرور در وزن های ۶ و ۴  و ۱۲ لیتری قابل ارائه می باشد ، برای اطلاع از قیمت بدون واسطه با ما در تماس باشید.(کپسول آتش نشانی مخصوص اتاق سرور)

تاسیسات آتش نشانیکپسول های دستی با گاز fm200 دارای استاندارد ul در وزن ۶ لیتری قابل ارائه به همکاران در حوزه آتش نشانی می باشد.کپسول های سقفی گاز اف ای ۳۶ برای اتاق های بایگانی بسیار مورد استقبال قرار میگیرند زیرا این نوع خاموش کننده های اتوماتیک اثر خورندگی بر روی اسناد باقی نمی گذارند.