وندور لیست تجهیزات آتش نشانی

وندور لیست تجهیزات آتش نشانی ، به شرکت هایی که توانایی ارائه خدمات به کارفرمایان و مالکین ساختمانی را در زمینه مشاوره، ایمنی در معماری، سیستم های کشف و اعلام حریق، سیستم های اطفای حریق، سیستم های تهویه و اگزاست فن و فروش کلیه تجهیزات آتش نشانی مورد تایید سازمان آتش نشانی باشند، اجازه این داده می شود.

 

شرکت های صلاحیت شده سازمان آتش نشانی

وندور لیست تجهیزات آتش نشانی

وندور لیست تجهیزات آتش نشانی

سازمان آتش نشانی اقدام به جمع آوری و گردآوری لیستی از این شرکت ها با عنوان فهرست شرکت های فعال تعیین صلاحیت شده ارائه خدمات ایمنی و آتش نشانی در سایت خود جهت معرفی به کارفرمایان عزیز ساختمانی نموده است که وندور لیست تجهیزات آتش نشانی در ان ها قرار دارد

وندور لیست تجهیزات آتش نشانی در این مقاله شرح دتده شده است.

در حال حاضر شرکت های زیادی در این وندور لیست تجهیزات آتش نشانی قرار گرفته اند که هر ساله این لیست با توجه به قوانین و ضوابط آتش نشانی جدید مورد بررسی قرار گرفته و بروز رسانی می شود.

در این بروزرسانی ممکن است تعداد شرکت ها کم یا زیاد شود.

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان آتش نشانی در قسمت خدمات و پیشگیری در بخش شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمنی نسبت به مشاهده این وندور لیست تجهیزات آتش نشانی اقدام نمایید.

در این لیست نام شرکت های مورد تایید آتش نشانی به همراه برندهای مورد تایید و وندور لیست تجهیزات آتش نشانی و حوزه فعالیت شرکت ها درج شده است.

این لیست شامل نام و آدرس به همراه شماره تماس معتبر از شرکت مربوطه  که وندور لیست تجهیزات آتش نشانی را در اختیار شما عزیزان می باشد که در صورت نیاز می توانید به راحتی با شرکت مورد نیاز خود ارتباط و تماس برقرار نمایید.

حتی در صورتیکه شرکت مربوطه دارای کارت الکترونیکی باشد، جهت تسریع در پیش برد پرونده آتش نشانی مربوطه مشاور شما می تواند از طریق کارتابل الکترونیکی با سازمان آتش نشانی در ارتباط باشد و تمامی نقشه ها، دستورالعمل ها و … را برای این سازمان ارسال نماید.

این کار باعث صرفه جویی در زمان کارفرمایان و مالکان عزیز ساختمانی می شود.

شرکت های خدمات آتش نشانی می توانند با کارفرمایان وارد قرارداد شوند و تمامی کارهای مشاوره، طراحی، نصب و اجرای سیستم های کشف و اعلام حریق ، سیستم اطفاء حریق و سیستم اگزاست فن آنها را برعهده گیرند.

وظیفه اصلی شرکت های مشاور آتش نشانی برقراری جریانی فعال بین مشاور آتش نشانی و کارفرمایان و یا مالکین ساختمانی است.

شرکت مشاور آتش نشانی وظیفه دارد تمامی دستورالعمل ها و قوانین سازمان آتش نشانی را به موقع به کارفرمایان ابلاغ و نسبت به انجام دستورالعمل های صحیح آنها راهنمایی و اقدامات لازم را مبذول نمایند.

شرکت های موجود در این وندور لیست خدمات متنوعی را ارائه میدهند.

خدماتی که این شرکت ها بسته به نوع فعالیت خود می توانند ارائه دهند به شرح ذیل می باشد:

1-    عقد قرارداد و انجام مشاوره و نظارت بر اجرای ایمنی در ساختمان ها

2-    عقد قرارداد در خصوص بررسی دقیق دستورالعمل ها، نظارت و بازرسی مربوط به ایمنی در معماری

3-    عقد قرارداد در خصوص بررسی اجرای سیستم های کشف و اعلام حریق، سیستم های اطفا حریق، سیستم های تهویه و اگزاست فن، نظارت و بررسی پروژه های ساختمانی در این زمینه و اجرای دقیق آنها

وندور لیست تجهیزات آتش نشانی

وندور لیست تجهیزات آتش نشانی

4-    عقد قرارداد در خصوص مقاوم سازی سازه های فلزی در برابر حریق، نظارت و بررسی آنها در پروژه های ساختمانی

 

چگونگی ورود به یک وندور لیست:

مراحل ورود به وندور لیست یا همان شرکت های مجاز و مورد تایید در تمامی شرکت ها یکسان نیست و بسته به سیاست های هر شرکت یا سازمان متفاوت می باشد.

دستکش

چگونگی ویرایش وندور لیست:

وندور لیست ها می بایست به صورت مستمر بروزرسانی شوند.

بعضی از شرکت ها در بازه زمانی کوتاه تر یا بلندتر مثلأ سالی یک بار یا چند سال یک بار اقدام به ویرایش این لیست می نمایند.

مدارک و مراحل تعیین صلاحیت شرکت های آتش نشانی (چگونگی ورود به وندور لیست سازمان آتش نشانی):

1-    فایل 11 برگی تکمیل شده و قرار گرفتن چک لیست مدارک در فایل پیوست

2-    اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل معرفی شوند و مدارک شناسایی آنها ارائه شود. (حداقل مدرک تحصیلی کاردانی رشته های فنی و مهندسی)

3-    اعضای کادر فنی معرفی شوند و مدارک شناسایی آنها ارائه شود. (مهندس عمران، مهندس برق، مهندس مکانیک)

اعضای کادر فنی باید شرایط زیر را دارا باشند:

1-3- دارای پروانه نظام مهندسی باشند.

2-3- دارای مدرک قبولی در آزمون سازمان آتش نشانی باشند.

3-3- دارای گواهی امضا و قرارداد مهندسین معرفی شده باشند.

*نکته: عضو هیئت مدیره نباید از اعضای کادر فنی شرکت باشد.

4-    سند شرکت و یا اجاره نامه شرکت ارائه شود.

5-    فعالیت شرکت در آیین نامه باید در زمینه ایمنی و آتش نشانی باشد.

6-     مصاحبه با اعضای کادر فنی و هیئت مدیره به کمیسیون تعیین صلاحیت واگذار می شود، لازمه قبولی در این مرحله کسب حداقل امتیاز 100-70 است.

اعضای کمیسیون تعیین صلاحیت شامل: نماینده شورای اسلامی شهر تهران، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیر اداره مطالعات معاونت پیشگیری سازمان آتشنشانی، نماینده سازمان استاندارد، نماینده اتحادیه ایمنی و آتشنشانی، معاونت پیشگیری و حفاظت از حریق سازمان آتشنشانی و نماینده حراست و بازرسی سازمان آتش نشانی تهران می باشد.

7-    جهت تایید محل شرکت پرونده شرکت به کارشناس واحد مطالعات فنی ارسال میگردد.

8-    پس از تایید مرحله قبل پرونده دوباره جهت بررسی به کمیسیون بازرسی سازمان آتش نشانی ارسال میگردد.

وندور لیست تجهیزات آتش نشانی

وندور لیست تجهیزات آتش نشانی

9-    پس از انجام موفقیت آمیز تمامی مراحل اسم شرکت در وندور لیست سازمان قرار میگیرد.

*نکته: در صورتی که مدارک تکمیل نشده باشد پرونده بایگانی می شود.

*نکته: کارفرمایان عزیز میبایست در خصوص خرید تجهیزات آتش نشانی جهت نصب و اجرای سیستم های آتش نشانی ساختمان دقت داشته باشند و از برندهایی استفاده نمایند که دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی (مورد تایید سازمان آتش نشانی) بوده و در وندور لیست سازمان آتش نشانی در قسمت لیست تجهیزات و نمایندگی فروش موجود باشند. در غیر این صورت تجهیزات نصب شده مورد تایید سازمان آتش نشانی نخواهد بود.

 

شرکت نارپوش منفرد آسیا در تهران و به شماره 49494541 به ثبت رسیده است. این شرکت با بکارگیری تکنولوژی روز و با همکاری متخصصین داخلی در طراحی و اجرای سیستم های ایمنی و آتش نشانی و در زمینه های ذیل آماده ارائه مشاوره، طراحی، نصب و راه اندازی سیستم های اعلام و اطفاء حریق می باشد.