خرید سیستم اطفا حریق

امروزه خرید سیستم اطفا حریق امری بسیار ضروری در امور ساختمانی است که باعث بالا رفتن ایمنی و امنیت ساختمان ها برای ساکنین میشود و برای جلوگیری از آتش سوزی و خسارت های ناشی از آن بسیار مهم و کاربردی است که در ادامه مطلب به بررسی آن میپردازیم و همینطور شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر قبل از خرید با مشاوران نارپوش در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

خرید سیستم اطفا حریق

خرید سیستم اطفا حریق

انواع سیستم اطفا حریق ساختمان

اطفای حریق سیستم های متفاوتی دارد که در هنگام خرید سیستم اطفا حریق باید در نظر گرفت. قبل از تعریف سیستم های آتش نشانی به طور کلی بهتر است بدانید آتش نشانی به چه معناست. اطفای حریق در کلام به معنای اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش آتش و خاموش کردن آن و کاهش آسیب به جان و اموال مردم است. اطفای حریف به دو دسته سیستم خاموش کننده آتش دستی و سیستم خاموش کننده آتش خودکار تقسیم می شود.

خرید سیستم اطفا حریق نیازمند اشنایی با این مدل ها است تا طبق خواسته و سلیقه خود محصول مورد نظر خود را تهیه نمایید.

خرید سیستم اطفا حریق

خرید سیستم اطفا حریق

سیستم اطفاء حریق دستی

در سیستم اطفا حریق دستی تجهیزاتی به کار رفته میشود که برای استفاده از آن ها به نیروی انسانی نیاز است و بدون نیروی انسانی عملا کاربردی ندارد. یعنی باید به صورت دستی وبا کمک انسان انجام شود. نمونه رایج تجهیزات اطفا حریق این مدل ، کپسول های آتش نشانی هستند که با توجه به نوع حریق   انواع مختلفی از کپسول ها وجود دارد. انواع سیستم های اطفاء حریق دستی عبارتند از:

  • خاموش کننده های پودری
  • خاموش کننده های دی اکسید کربن
  • خاموش کننده های حاوی ترکیبات هالوژنه
  • خاموش کننده های حاوی کف

خرید سیستم اطفا حریق

سیستم اطفاء حریق اتوماتیک

سیستم اطفا حریق اتوماتیک بدون دخالت دست  انسان و به وسیله تجهیزات اتوماتیک به طوری عمل می کند که بلا فاصله  اعلام حریق به صورت خودکار فعال می شود و از پیشرفت و آسیب آتش جلوگیری کرده و در نهایت موجب اطفا حریق می شود و آن را خاموش میکند.

خرید سیستم اطفا حریق

خرید سیستم اطفا حریق

 

انواع سیستم اطفاء حریق اتوماتیک

  • سیستم اطفای حریق اتوماتیک با بخار اب

سیستم بخار آب یک سیستم محافظت در برابر آتش سوزی است که از اسپری آب بسیار ریزکه بخار آب افشان میکند استفاده می کند. قطرات کوچک آب موجب می شود تا اطفا حریق صورت گیرد و آتش گسترش نیابد. اطفای حریق به صورت خنک کردن شعله و گاز ، محیط اطراف همراه با عملیات تبخیر صورت می دهد.

  • سیستم اطفای حریق اتوماتیک

سیستم نوع دوم ، به صورت ترکیبی است که دارای  گاز نیتروژن و بخار اب عمل می کند. سیستم اطفای حریق اتوماتیک به این  صورت عمل اطفا و خاموش کردن  را انجام می دهد که آب در اثر فشار نیتروژن به ذرات بسیار کوچک  تبدیل شده و بعد از ترکیب شدن با گاز نیتروژن، از نازل ها به صورت مخلوط خارج می شوند.

این سیستم ترکیبی از آب و گاز است  که به طور همزمان آتش را مهار و خنک می کند. بدین صورت که ذرات آب موجب خنک شدن حریق، نیتروژن موجب کاهش میزان اکسیژن و اطفای  حریق و در نتیجه رفع خطر  می شود.

طراحی سیستم های  اطفای  حریق ساختمان

در این روز ها خطر های ناشی از حریق برای کسی ناشناخته نیست . به همین خاطر سیستم اطفا حریق ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین سازمان نظام مهندسی آیین نامه ای جهت اطفای حریق  ساختمان ها برقرار و تنظیم نموده  است. برخی از نکاتبه این صورت است که: به طور کلی حتما باید  در هر یک از طبقه های ساختمان یک جعبه مخصوص اتش نشانی که در مقالات قبلی به آن اشاره نموده ایم باشد و سیستم اطفای حریق از سقف و کپسول آتش نشانی قرار داده شود.

 

 

موضوعات مرتبط:

1.آموزش آتش نشانی صنعتی

2.آموزش نرم افزار اتو اسپرینک

3.طراحی سیستم اعلام و اطفا حریق

4.نرم افزار طراحی اعلام حریق

5.پنل اعلام حریق nsc

6.کنترل پنل سیستم اعلام حریق

7.نرم افزار nsc