تجهیزات آتش نشانی صنعتی

تجهیزات آتش نشانی صنعتی به وسایلی گفته می شود که آتش نشانان در عملیات اطفاء حریق و امداد رسانی به گرفتار شدگان در آتش از آنها استفاده کرده و عملیات امداد و اطفای حریق را انجام می دهند.

با توجه به گسترش صنعت و تراکم جمعیت و استفاده گسترده از مواد آتش زا و قابل اشتعال نیاز به وجود سازمانی جهت امداد رسانی و اطفای حریق احساس کردید.

تجهیزات آتش نشانی صنعتی

 

 

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

قیمت تجهیزات آتش نشانی صنعتی بر اساس نوع جنس و کاربرد آنها متفاوت می باشد و همچنین دارای کیفیت های متفاوتی می باشند. حتما باید به این موضوع توجه داشت که تجهیزات آتش نشانی جزء آن دسته از لوازمی می باشند که با زندگی انسان ها در ارتباط هستند و کیفیت و کارایی آنها واقعا باید مورد تائید باشد.
کارشناسان نارپوش همواره اماده ارائه مشاوره در مورد لوازم آتشنشانی و همچنین ارائه بهترین قیمت به شما عزیزان می باشند.

نماینده فروش تجهیزات آتش نشانی

شرکت نارپوش مرجع اطلاعاتی و خدماتی تجهیزات آتش نشانی در ایران و یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده قطعات آتش نشانی می باشد. که محصولات خود را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت در اختیار شرکت ها و مصرف کننده نهایی قرار می دهد.

لیست فروشندگان

تعمیر تجهیزات آتش نشانی

شرکت نارپوش ارائه دهنده خدمات تجهیزات آتش نشانی صنعتی است و  قابلیت تعمیر تجهیزات آتش نشانی  را دارد. و می تواند لوازم شما را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت تعمیر نماید.

کاربرد لوازم آتش نشانی

اصلی ترین وظیفه لوازم آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی این است که از انها برای امداد رسانی، مهار آتش و نجات جان انسان ها در مقابل حوادث طبعی و غیر طبیعی می باشد

اگر بخواهیم تجهیزات آتش نشانی را تقسیم کنیم می توانیم آن را به ۵ گروه اصلی مانیتور ، نازل ، دستگاه کف ساز ، شیرها و اتصالات تقسیم کنیم.
بخش اصلی فعالیت شرکت اطفا پارس صنعت به طراحی و تولید تجهیزات آتشنشانی مربوط می شود. این بخش توسط افراد متخصص و کار آزموده و با هدف تولید لوازم آتش نشانی با کیفیت راه اندازی شده است.

شش

انواع تجهیزات آتش نشانی

مانیتور آتش نشانی

مانیتور ها یکی از انواع لوازم آتشنشانی می باشد که از نظر نصب به دو صورت زمینی و قابل نصب برروی خودرو نصب می شوند.
و از لحاظ کاری به ۲ قسمت آب و کف تقسیم می گردند.

 

لوازم آتشنشانی ایستگاه های حریق و نجات

در این نوع از ایستگاه های آتش نشانی تجهیزات امداد رسانی در زمان سقوط در چاه، زلزله و….. وجود دارد. ماشین آتشن شانی نجات خودروی سبکی است که در این ایستگاه حضور داشته و تجهیزات آتش نشانی صنعتی آ« و در زمان امداد رسانی از آن استفاده می گردد.

ایستگاه های پشتیبانی همانطور که از اسم این ایستگاهها مشخص است کمتر به ماموریت اعزام می گردند ولی لوازم آتشنشانی موجود در این ایستگاه ها شامل تجهیزات آتش نشانی صنعتی مانند نردبان های ۳۲ متری، جرثقیل با تناژ بالا و……. که فقط در مواقع ضروری به ماموریت اعزام می شوند.

شیرهای آتش نشانی

تقریبا همه ما شیرهای آتش نشانی را در سطح شهر دیده ایم. از این شیر های برای نگه داشتن آب و البته در نهایت برای هدایت آب ده داخل شلنگ و یا سایر تجهیزات آتشنشانی استفاده می گردد.

لوازم ایمنی

نازل ها

از نازل ها که از تجهیزات آتش نشانی صنعتی هستند برای هدایت آب یا کف بر روی آتش استفاده می شوند. این نازل ها با توجه به نوع نیاز در استفاده و فشار آب یا کف طراحی و ساخته می شوند.

دستگاه های کف ساز ( توربکس)

در بعضی موارد نیاز می باشد که برای مهار آتش از فوم یا کف استفاده شود. بنابراین در تجهیزات آتش نشانی صنعتی نیاز به وجود قطعات و یا دستگاه هایی برای تولید کف یا انتقال کف یا فوم می باشدو در این موارد از دستگاه های کف ساز استفاده می شود.

آموزش تجهیزات آتش نشانیاتصالات آتش نشانی

تمامی تجهیزات آتش نشانی برای اتصال راحت تر به یکدیگر نیاز به واسطه دارند. وجود این واسطه ها باعث می شود که از یک دستگاه در چند نوع کار مختلف استفاده نمود. این اتصالات در انواع مختلف با توجه به نوع دستگاه و نیاز کاربری آن در انواع طرح ها و با جنس های مختلف ساخته می شود.