قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی و قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی مهم ترین  قسمت تجهیزات ایمنی در ساختمان ها است. ضروری است که در هر ساختمان تجهیزات خاموش کننده آتش وجود داشته باشد. استفاده از این خاموش کننده های آتش نشانی از گسترش آتش جلوگیری می کند و آسیب های ناشی از آتش سوزی را به حداقل می رسد.

با توجه به قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی و مدل های آن ها باید بهترین انتخاب را داشت.

 

 

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

تمام تجهیزات خاموش کننده آتش، سیستم های اعلام آتش و تجهیزات خاموش کننده آتش بخشی از کلیه لوازم خاموش کننده آتش هستند. بنابراین تمام لوازم جانبی و لوازم جانبی که هر کدام نقش ویژه ای در مبارزه با آتش سوزی دارند، بخشی از تیم خاموش کننده آتش هستند و برای ساختمان بسیار اهمیت دارند و حتما باید قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی را نیز در نظر داشت.

 

آتش نشانی یکی از سخت ترین و آسیب رسان ترین مشاغل است که ما با تجهیز منزل و دانستن قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی میتوانیم خطرات آن را کاهش دهیم.

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

آتش نشانان افرادی سخت کوش و فداکار هستند که گاهی جان خود را برای نجات جان دیگران به خطر می اندازند. اگر مردم قادر به مبارزه با آتش سوزی نباشند و به پرسنل واجد شرایط و متخصص در این زمینه نیاز نداشته باشند، آتش نشانان مداخله می کنند و عملیات آتش نشانی را آغاز می کنند و از انواع تجهیزات آتش نشانی میتوان برای ساختمان استفاده کرد.

همان طور که گفته شد کار آتش نشانان نه تنها برای خاموش کردن آتش سوزی است بلکه  آنها به تانواع تجهیزات آتش نشانی نیاز دارند تا بتواند کار خود را به درستی انجام دهد و در حین کار مجروح نشوند.آتش نشانی از یک سیستم یکپارچه و مستقل تشکیل شده و کارکردهای خود را در تمام شهرها انجام می دهد.

کپسول آتشنشانی

کپسول های آتش نشانی در انواع مختلف و برای خاموش کردن آتش سوزی های مختلف استفاده می شود. این محصول انواع مختلفی دارد که هریک را میتوانید تهیه و استفاده کنید که در ادامه از برخی از آن ها نام برده ایم.

  • کپسول آتش نشانی CO۲ (دی اکسید کربن)
  • کپسول آتش نشانی گاز و آب (آبی)
  • کپسول آتش نشانی حاوی فوم (کف)
  • کپسول آتش نشانی پودری(پودر و گاز)
  • کپسول آتش نشانی هالوژنه (سبز)

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

گوی ضد حریق

این محصول به نام گوی ضد حریق شناخته میشود و  معروف است. این وسیله به صورت یک گوی بوده و به داخل آتش باید  پرتاب شود و به بعد از چند ثانیه با خارج شدن ماده خاموش کننده آتش باعث خاموش شدن و مهار آتش می شود و از خطر جلوگیری میکند.

 

فردینازل آتش نشانی

نازل یا سرلوله آتش نشانی از دیگر تجهیزات مهم در این حوزه به شمار می رود. این وسیله به سر شلنگ های مختلف وصل می شود و باعث سرعت، دقت و کنترل میزان خروجی آب می شود. این محصولات آب را به دو صورت جت یا اسپری پرتاب میشود و اطفای حریق  می کند. این وسیله در انواع مختلف زیر تولید شده است.

  • نازل های شیردار
  • نازل های تفنگی با توربو نازل
  • نازل های کف ساز سبک و سنگین
  • نازل های نیزه ای
  • نازل سپر آبی یا دیوار آب

جعبه آتشنشانی

این جعبه برای هر خانه ای نیاز است و معمولا مقابل خروجی و جلوی دید افراد نصب میگردد تا هنگام اتش سوزی دسترسی اسان بتوان به ان داشت و وسایل مورد نیاز برای مقابله با اتش را از ان برداشت.

اسپرینکلر اطفای حریق

این وسیله یکی از مهم ترین ابزار های اتش نشانی برای اطفای حریق به شمار می رود. این دستگاه بر روی یک دمای خاص تنظیم می شود و در حین رسیدن به آن دما به شروع با پاشیدن محصولات خود میکند تا از اتش جلوگیری کند.

اسرینکلر به روش های مختلفی نصب میشود و طبق روش هی نصب به گروه های مختلف تقسیم می شوند. هم چنین این دستگاه بر اساس نوع واکنش نیز به دو نوع استاندارد و واکنش سریع دسته بندی می شوند.

شما میتوانید با دیدن کردن از مطالب دیگر سایت نارپوش اطلاعات دقیق تری بدست اورید و همینطور از خدمات نارپوش استفاده کنید.

 

موضوعات مرتبط:

1.آموزش آتش نشانی صنعتی

2.آموزش نرم افزار اتو اسپرینک

3.طراحی سیستم اعلام و اطفا حریق

4.نرم افزار طراحی اعلام حریق

5.پنل اعلام حریق nsc

6.کنترل پنل سیستم اعلام حریق

7.نرم افزار nsc